Braque Dupuy (Dupuy Pointer)

Braque Dupuy (Dupuy Pointer) je rozverný, živý a odvážný pes, občas poněkud hrdý a vznětlivý. Je však také velmi milý a přátelský. Uchoval si vynikající lovecké vlastnosti, při práci je rychlý a neúnavný.


ANGLICKÝ NÁZEV:
franc.: Braque Dupuy; angl.: Dupuy Pointer
PŮVOD:
Braque Dupuy (Dupuy Pointer) je jediný hladkosrstý ohař, který pochází z Francie. I on však navazuje na kontinentální ohaře, a to především španělské, kteří byli později údajně kříženi s foxhaundy, francouzskými honiči a snad i s chrty, konkrétně Greyhoundy, od kterých získali lehčí tělesnou stavbu, zároveň si však zachovali dobré lovecké vlastnosti. V období Velké francouzské revoluce se počet Braque Dupuy rapidně snížil, několik psů se zachránilo na Aržanském opatství. V období 2. světové války byl Braque Dupuy prakticky vyhuben.
POPIS:
Braque Dupuy (Dupuy Pointer) má hlavu dlouhou a úzkou. Oči jsou hnědé nebo jantarově zbarvené. Uši má dlouhé, posazené na úrovni očí, jsou zvrásněné a otočené zpět. Čenich je dlouhý a úzký. Nos má černý nebo zbarvený dle zbarvení srsti. Skus má nůžkový a vyrovnaný. Krk je velmi dlouhý, okrouhlý a štíhlý. Horní linie těla je v úrovni. Hruď má hlubokou, s výraznou hrudní kostí. Záda jsou pevná, s klenutými bedry. Přední končetiny jsou silné, svalnaté a zcela kolmé. Zadní končetiny jsou svalnaté a šlachovité, s dobře umístěnými hlezny. Tlapky má okrouhlé a kompaktní, s dobře klenutými prsty a silnými drápky. Ocas je posazený i nesený nízko. Pohyb je velmi rychlý a hbitý, s plynulou chůzí.
VÝŠKA:
Braque Dupuy (Dupuy Pointer) má v kohoutku 62 až 67 cm.
VÁHA:
Braque Dupuy (Dupuy Pointer) váží v rozmezí 20 až 30 kg.
SRST:
Braque Dupuy (Dupuy Pointer) má krátkou a jemnou srst. Zbarvení je bílé, s kaštanovými značkami či skvrnami. Někdy mívá sedlo nebo plášť.
CHARAKTER:
Braque Dupuy (Dupuy Pointer) je rozverný, živý, inteligentní a odvážný pes, občas bývá poněkud hrdý a vznětlivý. Je však také velmi milý a přátelský.
Uchoval si vynikající lovecké vlastnosti, při práci je rychlý, neúnavný, vyniká skvělým čichem a dokonalým stylem s pevným vystavováním. Je velice pracovitý s horkým temperamentem, ochotně pracuje při honu na polích, než ve vodě.
PÉČE:
Braque Dupuy (Dupuy Pointer) vyžaduje delší procházky a větší fyzickou zátěž. Pečujte také přiměřeně o čistotu jeho srsti. Dopřejete-li mu dostatek pohybu a pracovní zábavy, bude Vám doma vynikajícím společníkem.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Braque Dupuy (Dupuy Pointer) se průměrně dožívá 11 až 12 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Lovecký pes.
VYUŽITÍ DNES:
Společník.
PLEMENO:
FCI – Neuznané plemeno.
Sekce – Lovecký pes.


 Foto / obrázky k článku  Braque Dupuy

 Legální použití článku  Text článku je dostupný pro Váš blog/web za podmínek

Poradna k článku
Braque Dupuy
Diskuze k článku
Braque Dupuy
Fotosoutěž
Psi, kočky a td.

  Chovatelské stanice psů:

nalezeno: 0 CHS...
Přidat záznam o své stanici...
Přidejte svoji stanici
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · RoboStav
Copyright (c) 2024 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.cz
Braque Dupuy
Braque Dupuy


Braque Dupuy
Braque Dupuy


Braque Dupuy
Braque Dupuy


Fotogalerie (3)...


Přidat foto...Poradna
Poradna
Poslední dotazy:
29.10: Máte-li zájem o jakékoli podrob nější informace na téma: Braque Dupuy, neváh...
HELP !

IQ test online

Hry online
Svátek má  Petr, zítra Svatopluk