Venčení psa (Během procházky jej může pán vychovávat i cvičit)

Venčení nepředstavuje pro psa pouze možnost vykonat své přirozené potřeby.


Setká-li se mladý pes s jinými psy, zpravidla dává najevo radost. Dospělí jedinci se ke štěňatům obyčejně chovají shovívavě.

Ale štěně roste a někdy dochází i k vyjasňování vzájemných vztahů pomocí zubů. Tehdy chovatelé mohou využít svého vůdčího postavení a rváče od sebe odtrhnout. Zde je třeba s majitelem druhého psa současně uchopit rváče za ocasy nebo za zadní nohy a táhnout na opačné strany, čímž je od sebe oddělíme. Abychom předešli pokousání, uchopíme psy za obojek a připneme na vodítko.
Totéž může udělat i jeden z majitelů, pokud druhý není nablízku. Aby psy od sebe roztrhl, musí uchopit za ocas nebo nohy právě toho psa, který má převahu a odhodit ho co nejdál. Pokud je to váš pes, který vítězí, je třeba ho připnout na vodítko, aby druhý pes mohl utéct. Je-li slabším v souboji váš pes, trvá nebezpečí napadení druhým psem dokonce i tehdy, když jej máte na vodítku. Cizího psa lze též uklidnit silným, hlasitým křikem.

Na ulici na psa čekají denně překvapení, na která reaguje v souladu se svými instinkty, reflexy a zkušenostmi. Abychom se vyhnuli nežádoucím stresům a jejich fyzickým a psychickým následkům, musíme být maximálně pozorní a opatrní. Totéž platí i pro dobře vycvičené psy. Pes musí jít po ulici vždy na vodítku.

Venčení nepředstavuje pro psa pouze možnost vykonat své přirozené potřeby. Během procházky jej může pán vychovávat i cvičit. Trénink má velký význam pro jeho správný tělesný rozvoj. Je důležité pamatovat na to, že pro psy je přínosem navzájem se potkávat.

Procházka by se měla měřit ne v hodinách, ale v kilometrech. Dobrému tréninku prospívají např. výlety na kole (pes však musí svému pánovi lehkým klusem stačit). V teplých dnech je zvířatům jakékoliv velikosti prospěšné plavání. Aby si pes zvykl na vodu (nelze jej nutit), musí ho pán přilákat např. tím, že odbíhá od psa a na mělčině si hraje s nějakým předmětem.
Používá se také napodobovacích metod, kdy si pes hraje ve vodě s ostatními psy.

Okusuje-li pes doma nábytek nebo jiné věci, znamená to, že na procházkách nevynakládá dost energie.

Správný kontakt spočívá v umění pána vzbudit u psa zájem o svou osobu. Jde o to, ho s činnostmi a povely seznamovat zábavnou formou. Největší zájem obvykle u pejsků vyvolávají pohybové hry, a to s jakýmkoliv předmětem (hračka, kolík, míč), nebo např. běh opačným směrem. Pán se schová (pejska ovšem sleduje, aby se neztratil), a když ho pes najde, dává mu gesty i intonací hlasu najevo svoji radost. Při hře se člověk stává partnerem psa a musí mu ukázat, že mu pejsek přináší potěšení.
Abychom v psovi vzbudili zájem o hru s libovolnou věcí, můžeme použít metodu oživení nehybného předmětu: strkáme do něj nohou, vyhazujeme, pohybujeme jím a tím vtahujeme psa do hry.


 Foto / obrázky k článku  Venčení psa

 Legální použití článku  Text článku je dostupný pro Váš blog/web za podmínek

Poradna k článku
Venčení psa
Diskuze k článku
Venčení psa
Fotosoutěž
Psi, kočky a td.
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · RoboStav
Copyright (c) 2024 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.cz
Venčení psa
Venčení psa


Fotogalerie (1)...


Přidat foto...Poradna
Poradna
Poslední dotazy:
29.10: Máte-li zájem o jakékoli podrob nější informace na téma: Venčení psa, neváhe...
HELP !

IQ test online

Hry online
Svátek má  Jiří, zítra Marek