WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Zbarvení Torti-point (Torti-point)


KOČIČÍ SVĚT


Barva těla je stejná jako u ostatních různých siamských druhů.


SRST:
Barva těla je stejná jako u ostatních různých siamských druhů. Barva označení je také shodná, tedy „sil“, „blue“, „čokoláda“ nebo „lajlak“. „Maska“ je černo-hnědá, lue, čokoládová nebo liliová, se skvrnami nebo smíšenými červenými a krémovými barvami. Tlapy a ocas jsou stejně jako maska, ozdobeny rozložením (rozdělením) skvrny v základním nádechu označení a barva povrchu nosu je libovolná.
CHARAKTER:
Jsou to sympatická, přítulná a něžná zvířata, velice oddaná svému majiteli. Rychle reagují a bystře se přizpůsobují změnám v náladě svého pána. Po jeho návratu domů ho vždy radostně vítají. Proto si spravedlivě užívají mezi nejrůznějšími domácími miláčky velké oblíbenosti.
Tato zvířata nesnášejí samotu a jsou nadmíru žárliví. Jsou to kočky-intelektuálky, jsou neobyčejně „mnohomluvné“ či „výmluvné“ a na výzvu chovatele vždy odpovídají. Výcviku se lehce přizpůsobují, rychle si zvyknou na vodítko i obojek, můžete s nimi tedy chodit venku, podobně jako s pejskem.
NEDOSTATKY:
Pásma, pruhy, pruhovanost.

___________________________________________________________________________________