TICA (The Internacional Cat Association)

TICA je jedna z nejvýznamnějších a nejprestižnějších felinologických organizací na světě.


Byla založena v roce 1979, kdy se část členů AFCA oddělila a vytvořila novou organizaci. Štáb-sídlo TICA se nachází v USA (fax: 1(956) 428-80-47).
TICA provádí výstavy dle amerických pravidel - veřejné soudy, absence líčení, přesný popis zvířete. Celou činnost organizace tvrdě vymezují její Stanovy, Výstavní předpisy, Předpisy registrace a jiné dokumenty, které mají dohromady více než 200 stran textu. Všechny informace o členech TICA, o zaregistrovaných zvířatech, o jejich výstavních kompetencích a vlastnostech jednotlivých plemen se zapisují do počítače. Obyvatel jakékoliv země může TICu požádat o rodokmen a dostane jej bez nejmenších problémů.
TICA – je společenství nikoliv klubů, ale majitelů zvířat a závodníků. Majitelé i závodníci se mohou k účasti na výstavě sdružovat v klubech. Právě majitelé se svými závodníky si vylosují pořadí a řeší hlavně základní otázky z činnosti asociace: Tvorbu Stanov, Výstavní předpisy, Standardy určených plemen.
Každoročně se vybírá 10 nejlepších zvířat TICA (dospělých, kastrovaných, koťat, ale také představitelů nových plemen), a také v souladu s těmito kategoriemi probíhají i regionální závody. TICA svým rozhodnutím udává přístup k práci s plemeny, ale zároveň povinné, průběžné a pravidelné potvrzení svojí kvalifikace. Mají pouze jedinou licenci. Experti TICA mají zaslouženou autoritu ve všech fenologických organizacích na světě.

www: www.tica.org


 Foto / obrázky k článku  TICA

 Legální použití článku  Text článku je dostupný pro Váš blog/web za podmínek

 Článek The Internacional Cat Association (TICA)  v angličtině (ENG)...
Poradna k článku
TICA
Diskuze k článku
TICA
Fotosoutěž
Psi, kočky a td.
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · RoboStav
Copyright (c) 2024 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.cz
TICA
TICA


Fotogalerie (1)...


Přidat foto...Poradna
Poradna
Poslední dotazy:
29.10: Máte-li zájem o jakékoli podrob nější informace na téma: TICA, neváhejte a p...
HELP !

IQ test online

Hry online
Svátek má  Jiří, zítra Marek