FIFe (Fédération Internationale Féline)

FIFe je mezinárodní organizace milovníků a chovatelů koček.


V roce 1949 francouzka M. Rabel založila mezinárodní organizaci pod názvem United Nations Organization of the Cat Fancy, která sdružovala milovníky koček 26ti zemí. Hlavními podmínkami bylo vypracování, seznamu či přehledu přiznaných plemen a barevných variant koček, standardy těchto plemen, předpisy výstav, postup vzdělávání odborníků. Sdružení klubů z různých zemí do jediné organizace mělo za cíl upravit a stabilizovat tajné a nekolektivní felinologické hnutí.

United Nations Organization of the Cat Fancy byla roku 1981 zaregistrována v Ženevě pod názvem Federation Internationale Feline (FIFe). Stanovy FIFe se opírají o švýcarskou legislativu a na základě výběru žádostí vznikly celobiologické zákony. Roce 1998 bylo v FIFe registrováno na 400 organizací z různých zemí světa a neustále se jejich počet zvyšuje.
Nejvyšším zákonodárným orgánem FIFe je Všeobecné politické shromáždění. Schází se jednou ročně, vždy na konci května, pro posuzování předložených návrhů, přijetí nových nebo pozměnění současných předpisů, vypracování všeobecné, společné strategie organizace. Pro kompetenční kooperaci politické shromáždění volí vedení 6ti lidí a tři komise: odborně-plemennou, výstavní a disciplinární. Demokratické složení organizace je zárukou rovných práv pro každou organizaci a každého člena FIFe při hlasování na zasedání všeobecného politického shromáždění.
FIFe vystoupila nejen jako iniciátor zřizování přátelských vztahů mezi velkými mezinárodními organizacemi chovatelů koček, ale také aktivně podporuje politiku „otevřených dveří“.

Jednou ročně probíhá Celosvětová výstava koček FIFe v kategoriích:
1) koťata, dobývající Best in Variety, nebo mající nominaci na Best in Show, nebo byla třikrát ohodnocena Ex.1;
2) dospělé kočky, mající svůj zápočet Best in Variety, nebo nominaci na Best in Show, nebo titul minimálně Mezinárodního mistra, šampiona či premiéra;
3) dospělé kočky, které dostaly pro Celosvětovou výstavu nepostradatelnou kvalifikaci v třídách koťat a mláďat v průběhu 12ti měsíců do data výstavy;
4) domácí kočky, mající nominaci na Best in Show Domestic Cat.

Každá kočka (s vyloučením domácích), která vyhrála Best in Show, dostane titul
World Winner s poznámkou roku výstavy. FIFe má vlastní celosvětovou autoritu a jméno organizace se na celém světě milovníků koček stalo synonymem důvěryhodnosti, spolehlivosti, bezpečnosti a pečlivosti.

www: www.fifeweb.org//


 Foto / obrázky k článku  FIFe

 Legální použití článku  Text článku je dostupný pro Váš blog/web za podmínek

 Článek Federation internationale feline (fife)  v angličtině (ENG)...
Poradna k článku
FIFe
Diskuze k článku
FIFe
Fotosoutěž
Psi, kočky a td.
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · RoboStav
Copyright (c) 2024 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.cz
FIFe
FIFe


Fotogalerie (1)...


Přidat foto...Poradna
Poradna
Poslední dotazy:
02.01: Když jsem před více než 20 lety začínala s chovem koček, byly na výstavách ...
29.10: Máte-li zájem o jakékoli podrob nější informace na téma: FIFe, neváhejte a p...
HELP !

IQ test online

Hry online
Svátek má  Kamil, zítra Stela