Felinologické organizace (International organizations and federations)

Felinologické organizace sdružují chovatele koček.


Felinologické organizace sdružují chovatele koček. Jejich úkolem je registrace jednotlivých plemen koček, jejich popularita, všeobecná oblíbenost, ale také řešení otázek, týkajících se výstav koček. Ve východní Evropě jsou nejznámější takové mezinárodní společnosti, jako FIFe, WCF, CFA, TICA. V naší zemi jsou filiálky těchto reprezentativních organizací.

Mimoto existuje řada významných zahraničních společností u nás méně známých: dřívější anglické společnosti milovníků koček GCCF, americké organizace – ACFA, CFF, ale i některé národní společnosti. Existuje také velké množství evropských nezávislých klubů milovníků koček, které nejsou součástí žádné společnosti. Například v Holandsku je z 19ti národních klubů 15 klubů nezávislých, avšak zařizují větší výstavy i o 1000 až 1500 kočkách. Ve Francii je ze 76ti klubů nezávislých 55. Nezávislé kluby si mezi sebou volně vyměňují informace a vzájemně mezi sebou spolupracují. Všechny kuby však musí dodržovat evropské předpisy plemenného šíření koček, stanovy i standardy.
Všechny mezinárodní organizace můžeme podmínečně rozdělit na „americké“ a „evropské“. Evropské organizace většinou provádějí tajné posudky, soudcové pracují na výzkumech ve zvláštních podmínkách, za absence samotného chovatele, zanechávající o tomto písemný dokument – posudek. „Americký“ systém dává přednost otevřenému soudu a nevede písemné posudky.


 Foto / obrázky k článku  Felinologické organizace

 Legální použití článku  Text článku je dostupný pro Váš blog/web za podmínek

Poradna k článku
Felinologické organizace
Diskuze k článku
Felinologické organizace
Fotosoutěž
Psi, kočky a td.
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · RoboStav
Copyright (c) 2024 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.cz
Felinologické organizace
Felinologické organizace


Fotogalerie (1)...


Přidat foto...Poradna
Poradna
Poslední dotazy:
29.10: Máte-li zájem o jakékoli podrob nější informace na téma: Felinolog ické organ...
HELP !

IQ test online

Hry online
Svátek má  Kamil, zítra Stela